Mid Winter Mania Weekend 3!
Sign up to our emailing list for Weekly Winter Plant Care Tips & Tricks!
Join us here at GrowingGreen over the month of July for all the tips & tricks you need to know when it comes to plant care during the winter season…
… and all the discounts you need to help you take care of your plants too! 😜
This weekend we are focusing on how you should be caring for your plants in terms of Repotting and Propagating during the winter season!
PLUS, take 15% off all Growing Media, Cover Pots & Nursery Pots to match!!
Discount valid from Thursday 17th July - Sunday 20th July. Excludes combos, specials, seconds and reduced to clear items.


Newest Arrivals!
We are always adding exciting & game changing new products to our range. Check them out below!
-
- Regular price
- from $15.30
- Sale price
- from $15.30
- Regular price
-
$18.00 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- $16.99
- Sale price
- $16.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- $16.99
- Sale price
- $16.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- $16.99
- Sale price
- $16.99
- Regular price
-
$0.00 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- $16.99
- Sale price
- $16.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- $16.99
- Sale price
- $16.99
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out

Check Out Our Youtube Channel!
Best Sellers
-
- Regular price
- from $0.43
- Sale price
- from $0.43
- Regular price
-
$0.50 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $0.60
- Sale price
- from $0.60
- Regular price
-
$0.70 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $0.68
- Sale price
- from $0.68
- Regular price
-
$0.80 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $0.72
- Sale price
- from $0.72
- Regular price
-
$0.85 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $5.52
- Sale price
- from $5.52
- Regular price
-
$6.50 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $9.35
- Sale price
- from $9.35
- Regular price
-
$11.00 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $15.00
- Sale price
- from $15.00
- Regular price
-
$0.00 - Unit price
- per
Sold out -
- Regular price
- from $1.80
- Sale price
- from $1.80
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out